Nawilżanie skóry - zabieg dla cery suchej i odwodnionej

Czy zastanawiałaś się, jak stworzyć idealny rytuał pielęgnacyjny dla suchej i odwodnionej skóry? Dzisiaj przyjrzymy się jak zacząć od podstaw, przeprowadzając demakijaż krok po kroku, a następnie omówimy linię kosmetyczną, która została stworzona z myślą o intensywnym nawilżeniu i regeneracji skóry.

Jak wykonać demakijaż?
  • Zaczynamy od stworzenia odpowiedniego otoczenia. Fotel kosmetyczny, pomocnik kosmetyczny, taboret - wszystko gotowe do działania.
  • Dbamy o komfort klienta, zabezpieczając włosy opaską lub czepek, prosząc jednocześnie o zamknięcie oczu podczas zabiegu.
  • Delikatnie rozpoczynamy od demakijażu oczu za pomocą płynu micelarnego i płatków kosmetycznych, kierując się ruchami od góry do dołu.
  • Stosujemy płyn micelarny na płatku i wykonujemy delikatne ruchy poziome, usuwając makijaż ust.
  • Rozprowadzamy preparat do demakijażu (mleczko lub żel) na twarzy, masując delikatnie, a następnie zmywamy wodą i płatkami kosmetycznymi.
  • Dopełniamy rytuał tonizacją za pomocą chusty lub płatków kosmetycznych.
Jakie są objawy suchej skóry?

Objawy suchej skóry mogą obejmować uczucie ściągnięcia, przedwczesne zmarszczki, szorstkość, łuszczenie się oraz matową cerę. Przyczyną jest najczęściej brak wilgoci i/lub lipidów.

Składniki Aktywne w preparatach:
  • Hyaluron-potrójny kwas hialuronowy
  • Hydro Express Complex - sieć biopolimerów połączona z nawilżającymi składnikami aktywnymi
  • Korzeń rośliny pustynnej Imperata Cylindrica
  • Naturalne oleje (m.in. olej makadamia, olej awokado, olej kokosowy)
  • Ekstrakt z dzikiego bratka
  • Ekstrakt z białego łubinu

jakich produktów użyliśmy w zabiegu:
  • Łagodny balsam oczyszczający z naturalnym olejem awokado, idealny na start.
  • Bezalkoholowy tonik z rozpuszczalnym kolagenem, przywracający skórze świeżość.
  • Łagodny krem peelingujący z woskiem jojoba i pielęgnującym olejem kokosowym.
  • Głęboko oczyszczający peeling enzymatyczny, delikatny nawet dla skóry wrażliwej.
  • Regenerujący krem z potrójnym kwasem hialuronowym, wzmacniający barierę hydrolipidową.
  • 24-godzinny krem nawilżający z trzema rodzajami kwasu hialuronowego.
  • Chłodzący żel na okolice oczu, odświeżający zmęczoną skórę.
  • Maska kremowa, dostarczająca nawilżających i odżywczych lipidów.
  • Koncentrat intensywnie nawilżający i zatrzymujący wilgoć w skórze.
  • Maska algowa o działaniu nawilżającym.

Zestawienie preparatów i technik zabiegowych tworzy kompleksowy rytuał, zapewniający intensywne nawilżenie i regenerację suchej skóry. Pamiętaj, aby dostosować ilość produktu do zaleceń producenta, a efekty będą widoczne nawet po jednym zabiegu. Jeśli chcesz nauczyć się przeprowadzać profesjonalne zabiegi kosmetyczne sprawdź nasz roczny program nauczania!

Zobacz program

Wykup dostęp