Nowość – Affinity™

Opatentowana, bezinwazyjna terapia przeciwzmarszczkowa i regeneracyjna.
I n f u z j a    i n t r a f o l i k u l a r n a
Affinity skutecznie dostarcza kwasy AHA w głąb do skóry właściwej uruchamiając procesy regeneracyjne. Metoda ta otwiera gabinetom szereg możliwości wykonywania całkowicie bezinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Obszary stosowania
– spłycenie zmarszczek, poprawa gęstości i napięcia skóry
– remodeling skóry 3D
– normalizacja stanu skóry trądzikowej
– spłycenie blizn potrądzikowych
– regeneracja świeżych blizn
– egzema – poprawa stanu skóry
– wspomaganie gojenia ran, w tym u pacjentów z cukrzycą
– leczenie nadpotliwości
– poprawa stanu skóry w przypadku przebarwień, melasmy

Jak działa Affinity™?

Urządzenie wtłacza w głąb skóry aktywny płyn podawany pod ciśnieniem przez ultracienki aplikator jednorazowego użytku. Ponieważ średnica strumienia substancji (50 mikronów) jest mniejsza niż średnica otworu pora, w momencie zrównania się osi strumienia cieczy z porem powstaje rodzaj blokady i porcja płynu przelewana jest z aplikatora aparatu do pora i mieszka. Aby przezwyciężyć opór pora/mieszka, płyn musi być podawany pod umiarkowanym ciśnieniem.

W czasie zabiegu na skórę twarzy, w której znajduje się około 200 000 porów, w wyniku zrównania się ujść mikrodysz z porami w sposób losowy, napełnionych zostanie ponad 20 000 porów/ mieszków włosowych, a całkowita objętość wstrzykniętego płynu wyniesie około 2 cm3.

Zmiana parametrów zabiegu umożliwia regulowanie głębokości na jaką ma dotrzeć substancja oraz jej ilość. Parametry dostosowuje się do rodzaju zabiegu. Dla zwiększenia efektów zabieg można wykonać także stosując prąd stały o niskim natężeniu.

Mechanizmy zachodzące w skórze:
Struktura skóry wewnątrz porów i mieszków włosowych jest zbliżona do struktury zewnętrznej powierzchni skóry. Przewody mieszków włosowych i porów biegną w dół przez skórę, dlatego pory mogą pełnić funkcję kanałów prowadzących do głębszych warstw skóry właściwej. To z kolei oznacza, że ta metoda jest całkowicie bezpieczna i może być stosowana o każdej porze roku. Roztwory kwasu glikolowego lub mlekowego o stężeniu 10-30% umożliwią dostarczenie w głąb skóry i zgromadzenie w niej porcji kwasu AHA. To zasygnalizuje organizmowi obecność obcej substancji chemicznej wywołując odpowiedź przeciwzapalną. Odpowiedź ta polega na pobudzeniu wytwarzania nowych komórek, pierwotnego kolagenu i elastyny. W konsekwencji zwiększa się objętość i napięcie skóry, dochodzi do regeneracji melaniny i wzrostu ilości neuroprotein wzmacniających wrażliwość i reaktywność skóry. Zabieg poprawia także odpowiedź immunologiczną w skórze z uwagi na podwyższenie ilości neuroprotein.

Zalety:
– całkowicie bezinwazyjna, bezpieczna metoda
– zabieg nie wymaga znieczulenia i żadnej rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent powraca do codziennych czynności.
– zastosowanie umiarkowanego podciśnienia nie uszkadza skóry i naskórka
– zabiegi przeznaczone dla każdego typu skóry, w każdym wieku
– pacjenci mogą korzystać z zabiegów cały rok
– zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry właściwej, znacznie głębiej niż inne metody
– szerokie spektrum zastosowania
– wspomaganie leczenia trudnych przypadków, np.: rany u pacjentów cukrzycowych
– rekonstrukcja fizjologii i morfologii skóry przez odwrócenie i przeprogramowanie procesów jej starzenia się
Zamówienia i informacje 607-412-001


Wyposażając u nas gabinet, szkolenia

otrzymasz w prezencie!